NX6 4-24x50mm SFP Illuminated MOAR Reticle Black
NX6 4-24x50mm SFP Illuminated 4A-I Reticle Black
None
None OFF
NIGHTFORCE - NX6 4-24X50MM SFP ILLUMINATED RIFLE SCOPES
Reticle Type
Brownells #
MFR #
C739, C740
UPC
Coupon Code
Purchase Limit Help
Out of Stock
Can we ship this to you? (US only)
{{restriction.odmShipCheckMessage}}
What is the NIGHTFORCE - NX6 4-24X50MM SFP ILLUMINATED RIFLE SCOPES?
SPECS
  • Product Series: NX6
  • Magnification: 4-24x
  • Objective Size: 50mm
  • Focal Plane: F2
  • Body Tube Diameter: 30mm
  • Turret: Capped Elevation / Capped Windage
  • Click Value: 1/4MOA
  • Illumination: Digillum
  • Eye Relief: 89mm